تبلیغات
تحقیق های من - گزارش بازدید از نمایندگی ایران خودرو 1713(یحیوی)

تحقیق های من
پیشرفت در درس حرفه فن با تکیه بر تکنولوژی های روز دنیا
نمایندگی ایران خودرو 1713(یحیوی)

بعد از اینکه وارد نمایندگی شدیم یک خانم مهندس به ما توضیح داد ، خدماتی که ایران خودرو به مشتری هایش می دهد به دو دسته تقسیم میشود1)خدمات قبل ازفروش 2)خدمات بعد از فروش .ایشان ما را به بخش های مختلف راه نمایی کردند در آغاز ما  را به محلی راهنمایی کردند که در آنجا یک خانم مهندس به ما توضیح داد که ماشین از چه بخش هایی ساخته شده است و یکی یکی آنرا توضیح داد مثلاً :

خودرو وسیله ای است که برای حرکت نیاز به سه عنصر دارد  1) سوخت 2) هوا 3) احتراق  وحدوداً15000قطعه که با همکار ،آنرا به جلو می برد که این قطعات به 5 قسمت تقسیم میشود . 1) قطعات برقی 2) سیتم انتقال قدرت 3) ترمز وایمنی 4)خنک کننده 5) تعلیقات جلو بندی

1) قطعات برقی:) قطعات برقی که مهم ترین آن باتری است .باتری انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل میکند.قطعه ی به نام دینام وظیفه ی تعمین برق (شارژ باتری )باتری  را بر عهده دارد.

2)سیستم انتقال قدرت:سیستم انتقال قدرت از قطعات همچون گیر بکس –کلاچ-دیفرانسیل ساخته شده است .

کلاچ از بلبرینگ و صفحه کلاچ ودیسک کلاچ ساخته شده است .

گیربکس دارای چند دنده که درهر دنده دارای سرعت مختلف است.

دیفرانسیل درماشین های مختلف یا در عقب است یا درجلو است که البته بستگی به نوع ماشین دارد دیفرانسیل دارای بخش های مختلفی است که علاوه بر آن مهم ترین بخش سیتم انتقال قدرت است .دیفرانسیل دارای بخش های مختلفی همچون شمع سیلندر-پیستون و... است.
3)ترمزوایمنی: مهم ترین قسمت ترمز لنت است.لنت دارای جنسی است که برای بدن ضرر دارد ترمز ABSترمزی است که در سرعت بالا عمل میکند ولی در سرعت پایین عمل نمی کند این ترمز زد قفل است.

4)دستگاه خنک کننده برای خنک کردن موتوردر دمای بالا حتی در دمایی 2000درجه ی سانتی گراد است و برای ثابت نگه داشتن دما از ترمستات استفاده میشود ترمستات می تواند با بستن وباز کردن آب دما را کنترل می کند.

5)تعلیقات جلو بندی برای کنترل نواسانات خودرو هنگام ی که ماشین در دست انداز باشد تا به بدنه و خودرو آسیب نرسد.

وخانم مهندس به ما توضیح داد که در ماشین کامپیوتری وجود دارد برای کنترل مصرف سوخت وموارد دیگرالبته این کارها را با اطلاعاتی که از طرف موتور ماشین دریافت میکند انجام می دهد.

خانم مهندس به ما توضیح داد که یکی ازخدمات ایران خودرو این است که هنگام عیب یابی برای پایین آوردن ضریب خطا از کامپیوتر استفاده میشود بعد ما را به بخش نصب لوازم وتجهیزات جانبی (آپشن)مانند سیستم کلاچ هوشمند-کروزکنترل-نصب سقف شیشه ای –آیینه برقی تاشو-گارد های عقب و جلو-رکاب های جانبی-پخش دی وی دی فابریک-مانیتور های پشت سری-دور بین وسنسور دنده ی عقب و... راهنمایی کرد و آقای مهندس توضیحات لازم را در بخش آپشن  به ما دادبعد ازقسمت آپشن ،ما به قسمت انبار CNG رفتیم و خانم مهندس به ما توضیح داد که استفاده از مخزن CNG نامناسب چه خطراتی را می تواند به ارمغان بیاورد وبعد ما به قسمت استراحت میهمانان رفتیم ویک انیمیشن درمورد چگونگی حرکت ماشین دیدیم.وبعد به قسمت فروش رفیتیم ویک هدیه  ازطرف نمایندگی ایران خودرو1713 (یحیوی)دریافت کردیم وبعد به مدرسه باز گشتیم.ادامه مطلب

برچسب ها: شرح بازدید ازنمایندگی ایران خودرو1713، نماینگی ایران خودرو 1713 یحیوی، بازدید دانش آموزان از ایران خودرو، نمایندگی ایران خودرو،
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 25 بهمن 1390 توسط سینا جوانشیر
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است و استفاده از مطالب با درج منبع اشکالی ندارد| طراحی : Tem98.Ir